People

ELEN

 
Principal investigators
 

Bol, David

Craeye, Christophe

De Vleeschouwer, Christophe

Flandre, Denis

Francis, Laurent

Huynen, Isabelle

Janvier, Danielle

Lederer, Dimitri

Legat, Jean-Didier

Louveaux, Jérôme

Macq, Benoît

Melinte, Sorin

Oestges, Claude

Pereira, Olivier

Raskin, Jean-Pierre

Standaert, François-Xavier

Vandendorpe, Luc

Verleysen, Michel
 
Administrative and technical staff
 

Dargent, Isabelle

Denis, Adrien

Derzelle, Christel

Deschuyter, Jean

Dewael, Marie-Hélène

Djadjandi, Souley

Drouguet, Maxime

Dupont, Brigitte

Focant, Patricia

Gillet, Anne

Gérard, Pierre

Hagihara, Kaori

Hubert, Benoît

Hubin, François

Ross, Ludzzie

Sauvage, Viviane

Simon, Pascal

Stupia, Ivan

Teruel Rivas, Sara

Tooten, Ester
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Scientific staff
 

Akin, Ayse Ipek

Al Khalifeh, Khaldoun

Amor, Sedki

André, Nicolas

Arash, Masoud

Aspeel, Antoine

Bellizia, Davide

Berti, Francesco

Biswas, Nilanjan

Bodehou, Nounagnon

Brion, Eliott

Bronchain, Olivier

Brummer, Benoit

Bui, Thanh Nhan

Caina Aysabucha, Darwin Rodolfo

Carbonnelle, Simon

Cardinael, Pieter

Cassiers, Gaëtan

Cavillot, Jean

Chatelain, Julie

Chédé, Akpaki

Collin, Anne-Sophie

Courte, Quentin

Cuvelier, Edouard

Dasnoy-Sumell, Damien

De Bodt, Cyril

Deffet, Sylvain

Degeest, Alexandra

Dekimpe, Rémi

Delhaye, Thibault

Delinte, Nicolas

Demey, Simon

Desbordes, Paul

Doghmen, Hajer

El Khoury, Karim

Faniel, Sébastien

Feier, Vasile

Feuillen, Thomas

François-Lavet, Vincent

Ghasemzadeh, Seyed Abolfazl

Gonzalez Gonzalez, Marco Antonio

Guérit, Stéphanie

Halder, Arka

Hamdi, Bilel

Hanus, Romain

Inglese, François-Xavier

Istasse, Maxime

Jabbarigargari, Farzad

Joos de ter Beerst, Victor

Kamel, Dina

Kassab, Hussein

Kayani, Husnain Ali

Kilchytska, Valeriya

Kilcioglu, Emre

Kneip, Adrian

Koeune, François

Le Brun, Grégoire

Lefebvre, Martin

Lontchi Jioleo, Jackson

Lugan, Sébastien

Léger, Jean

Madmad, Tahani

Malik, Mohammad Wasil

Manjah, Dani

Massart, Clément

Michiels, Steven

Mirghasemi, Seyed Hamed

Momin, Charles

Monnoyer de Galland de Carnières, Gilles

Moshtaghpour, Amirafshar

Mulders, Dounia

Méaux, Pierrick

Müller, Achim

Nasri, Hamza

Nawaz, Kashif

Niyonzima, Laetitia

Nyssens, Lucas

Oubaha, Hamid

Pairet, Benoît

Pairon, Thomas

Paris, Antoine

Park, Chan-Sun

Peters, Thomas

Petit, Géraldine

Pirson, Thibault

Puyol Troisi, Rafael

Pétré, Sylvain

Quatresooz, Florian

Rack, Martin

Razavian, Sayed Mojtaba

Ren, Tengfei

Rochet, Florentin

Roisin, Nicolas

Rottenberg, François

Sabri Alirezaei, Iman

Saeidi, Roghayeh

Samelson, Jonathan

Sayez, Niels

Schellekens, Vincent

Schramme, Maxime

Sonneville, Victorien

Tang, Xiaohui

Tihon, Denis

Tuyaerts, Romain

Udvarhelyi, Balazs

Van Brandt, Léopold

Van Overmeere, Quentin

Van Zandycke, Gabriel

Vanderschueren, Antoine

Vercauteren, Roselien

Villegas Gutierrez, Julian David

Wang, Zijian

Wiame, Charles

Xhonneux, Mathieu

Xu, Pengcheng

Yan, Yiyi

Yunda Sangoluisa, Jhonny

Zeng, Xi

Zhao, Wei

Zhou, Yuanyuan

Zhukova, Maria
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Affiliated members
 

Bayot, Vincent

De Jaeger, Emmanuel

Lee, John

Ousmer, Mehdi

Pip, Alex

Vanderdonckt, Jean
 
Associate members
 

Danlée, Yann

Di Stefano, Salvatore

Durvaux, François

Emam, Mostafa

Frenkel, Charlotte

Huang, Chen

Michel, Benoit

Moulin, Maxime

Peng, Wei

Rensonnet, Gaëtan

Sandu, Georgiana

Scheen, Gilles

Ureña Begara, Fernando

Walewyns, Thomas